W Wigilię Zesłania Ducha Świętego, 18 maja, wspólnota seminaryjna przeżywała dzień skupienia. Poprowadził go ksiądz Daniel Wójcik, wikariusz parafii pod wezwaniem świętego Mikołaja w Grabowcu, Diecezjalny Duszpasterz Młodych oraz odpowiedzialny w Ruchu Światło-Życie za diakonie życia. Znany jest również ze swojej działalności w mediach społecznościowych.

W piątkowy wieczór po odśpiewaniu Hymnu do Ducha Świętego, ksiądz Daniel w pierwszej konferencji podkreślił znaczenie przeżywanych różnego rodzaju rekolekcji, które są okazją do podjęcia refleksji nad dokonanymi wyborami i podjętymi decyzjami. Zwrócił również uwagę na wartość Słowa Bożego w codzienności naszego życia. Zachęcił nas, abyśmy dbali o siebie i innych poprzez modlitwę, medytację Pisma Świętego oraz Adorację.

W kolejnych konferencjach ksiądz rekolekcjonista dzielił się swoimi refleksjami na temat duszpasterstwa młodych oraz wskazywał w jaki sposób można wykorzystać media społecznościowe w swojej posłudze.

Nasz dzień skupienia zakończyliśmy adoracją Najświętszego Sakramentu, podczas której modliliśmy się tekstami Pisma Świętego, pochodzącymi z liturgii Wigilii Zesłania Ducha Świętego, przygotowując się na to szczególne wydarzenie w dziejach Kościoła jakim jest dzień Pięćdziesiątnicy.

Dziękując księdzu Danielowi za poprowadzenie dnia skupienia, życzymy Bożego prowadzenia i opieki Matki Odkupiciela.

 

Al. Kacper Król