W Niedzielę Dobrego Pasterza w sanktuarium pw. Zwiastowania Najświętszej Maryi Panny w Tomaszowie Lubelskim odbyła się ,,powołaniówka”, na której gościł zespół seminaryjny wraz z prefektem ks. dr Rafałem Mudą.

Niedziela Dobrego Pasterza to nie tylko okazja do zwrócenia uwagi na znaczenie powołania w życiu wiernych, ale także czas, w którym jako alumni chcieliśmy podzielić się z wiernymi naszym doświadczeniem i opowiedzieć o codziennym życiu w tym wyjątkowym dla nas miejscu, jakim jest seminarium.

W sobotni wieczór alumni wraz z wychowawcą spotakli się z Liturgiczną Służbą Ołtarza, której opiekunem jest ks. Sebastian Koper. Diakon Bartosz i alumn Eryk opowiedzieli ministrantom o naszej codzienności i o etapach formacji dodając odwagi do rozeznawania swojego powołania i zachęcając do otwartości na Boże wezwanie do wyłącznej służby Kościołowi. Warto podkreślić, że wiele powołań kapłańskich rodzi się właśnie we wspólnocie Litrugicznej Służby Ołtarza.

  Reprezentacja wspólnoty seminaryjnej, poprzez swoją obecność i zaangażowanie w litrugie: śpiewy w trakcie każdej Eucharystii, czytanie Słowa Bożego i głoszenie Ewangelii przez księdza prefekta Rafała i diakona Dariusza, mogła być źródłem inspiracji i nadziei dla tych, którzy szukają swojej drogi oraz szansą do pozania historii powołania przygotowywujących się do kapłaństwa kleryków. Każdy z alumnów po Eucharystii głosił swoje świadectwo tzn. dzielił się ze wspólnotą parafialną ważnymi dla niego wydarzeniami na drodze rozeznawania swojego powołania.
Historią swojego powołania podzielili się: diakon Bartosz, diakon Dariusz, alumn Patryk, alumn Eryk i alumn Jakub.

Niedziela Dobrego Pasterza jest okazają do zwrócenia uwagi na potrzebę modlitwy i wspierania młodych ludzi w rozeznawaniu swojego powołania i ukazania wielkiej wartości powołań kapłańskich i zakonnych.

Jesteśmy wdzięczni wszystkim którzy włączyli się w Dzieło Duchowej Pomocy Powołanym i za możliwość wspólnego uwielbiania Pana Boga za dar powołań kapłańskich.

al. Jakub Wiatrowski