W sobotę, 28 października 2023 roku, w Wyższym Seminarium Duchownym Diecezji Zamojsko-Lubaczowskiej w Lublinie odbyło się wyjątkowe wydarzenie, które stanowi ważny krok na drodze do życia w służbie Bogu. Podczas uroczystej Mszy Świętej o godzinie 12:00, dwóch alumnów trzeciego roku, Patryk Kruk i Kacper Król, przyjęło strój duchowny. To doniosłe wydarzenie było świadectwem ich poświęcenia i gotowości do pójścia za Jezusem Chrystusem.

   Uroczystej Mszy Świętej przewodniczył ksiądz biskup Mariusz Leszczyński, który w swojej homilii podkreślił głęboki sens i znaczenie przyjęcia stroju duchownego. Strój ten jest nie tylko ubiorem, ale przede wszystkim znakiem i symbolem, który niesie ze sobą wielkie duchowe znaczenie. Ksiądz Biskup zachęcał nowo obłóczonych alumnów, aby nie wstydzili się swojego powołania i stroju, który reprezentuje ich poświęcenie Bogu oraz służbę Kościołowi.

   Ksiądz Biskup podkreślił również, że strój duchowny ma charakter ewangelizacyjny. Jest to znak, który zobowiązuje każdą obłóczoną osobę do kierowania się w stronę Jezusa Chrystusa, którego reprezentuje. „Przyoblecz się w sutannę, to przyoblecz się w Chrystusa” – to słowa, które poruszyły serca wszystkich obecnych. Strój duchowny staje się zobowiązaniem do dawania świadectwa wiary i prowadzenia innych w kierunku Bożej miłości.

   Po zakończeniu Mszy Świętej wszyscy udali się na uroczysty posiłek, który był dobrą okazją do rozmów i dzielenia się radością z tego wyjątkowego dnia. Świeżo obłóczeni mieli również możliwość spędzenia cennego czasu ze swoimi rodzinami i zaproszonymi gośćmi.

   To wyjątkowe wydarzenie stanowi nie tylko ogromny kamień milowy w życiu Patryka Kruka i Kacpra Króla, ale jest również inspiracją i przypomnieniem dla całej wspólnoty o znaczeniu powołania i służby Bogu.

   Życzymy nowo obłóczonym alumnom wielu łask i błogosławieństwa na drodze rozwijania swojego powołania. Niech Boża miłość i mądrość kierują nimi na każdym kroku codziennego życia.

Alumn Krystian Skiba