W środę 18 kwietnia nasza wspólnota uczestniczyła w Częstochowie w ogólnopolskiej pielgrzymce seminarzystów. Było to już piąte tego rodzaju wydarzenie w historii. Pierwsza pielgrzymka miała miejsce w roku 1999. Część naszych wychowawców uczestniczyła w niej jeszcze jako alumni. Spotkanie rozpoczęło się w Archikatedrze Częstochowskiej, a następnie wszyscy seminarzyści i wychowawcy wspólnie przeszli na Jasną Górę, gdzie miała miejsce msza święta celebrowana przez abp Jorge Carlos Patron Wong.

„Najbardziej utkwiła mi w pamięci konferencja wygłoszona przez abpa Grzegorza Rysia, a dokładnie słowa o tym, że posługa kapłańska jest brzemieniem, ale może to być brzemię lekkie i słodkie, jeśli przyjmę je pokornym sercem, jeśli utożsamiam się z nim. Pamiętam, że słuchałem to wręcz z otwartą buzią” – śmieje się Piotrek, al. V roku

„Myślę, że kulminacyjnym punktem naszego pobytu podczas tej pielgrzymki był akt zawierzenia się Niepokalanemu Sercu Maryi. Szczególnie dla mnie była to ważna chwila bo jako Rycerz Niepokalanej oddałem się jej w niewolę i ten akt był przypomnieniem a zarazem odnowieniem tej niewoli – bym nigdy nie zapomniał komu powierzyłem moje życie.” Al Damian z III roku.