Wyższe Seminarium Duchowne
Diecezji Zamojsko-Lubaczowskiej
w Lublinie
ul. Orzechowskiego 10
20-429 Lublin
Telefon: (0-81) 74-44-784

Konto : PEKAO SA III O/Lublin
22 1240 2382 1111 0000 3894 4071

e-mail:

wsd@zamojskolubaczowska.pl

Liczba odsłon:
460869
DzisiajDzisiaj5
WczorajWczoraj147
W tym tygodniuW tym tygodniu644
W tym miesiącuW tym miesiącu2214
ŁącznieŁącznie460869
Gości On-line 95

Niedziela powołaniowa w Zawalowie

W ostatnią niedzielę 14. czerwca razem z o. Dominikiem, nasz seminaryjny zespół muzyczny gościł w parafii pw. Matki Bożej Różańcowej w Zawalowie. Zostaliśmy bardzo życzliwie  przyjęci przez miejscowego proboszcza ks. Roberta Fuka.

Podczas liturgii z 11. Niedzieli Zwykłej homilie głosił nasz diakon Sebastian Koper. Zwrócił w nich uwagę na to, że Pan Bóg zawsze wysłuchuje naszych modlitw, ale w sposób w jaki On chce, bo wie, co jest dla nas najlepsze. Podkreślił też fakt, że kapłaństwo nie jest zawodem, którego można się nauczyć, ale jest darem samego Jezusa.

 

Nasza wizyta powołaniowa zbiegła się z uroczystością odpustową ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa. Mszy świętej odpustowej przewodniczył o. Dominik, który w homilii przypomniał prawdę o Bożej miłości, która nigdy się nie wyczerpuje, a którą możemy czerpać z Najświętszego Serca Jezusowego, nie tylko dla nas, ale także dla naszych bliskich zmarłych. Wzywał nas też do modlitwy o świętość kapłanów, przywołując przykłady postaw dwóch wielkich świętych Kościoła: Katarzyny ze Sieny i siostry Faustyny, które w sposób szczególny modliły się za sługi świętych tajemnic. Modlitwa zakończyła się procesją eucharystyczną i błogosławieństwem Najświętszym Sakramentem.

Po każdej Mszy świętej był krótki koncert naszego zespołu, który wcześniej uświetniał liturgię swoim śpiewem. Była to okazja do dzielenia się świadectwem swego życia wiary. Krótką  historią swojego powołania podzielił się z nami jeden z członków naszego zespołu, kleryk Radek z I roku.

al. Piotr Mazur

 

Exodus Młodych - Spotkanie Młodzieży Diecezji Zamojsko-Lubaczowskiej


19 Stycznia 2018
Piątek
Imieniny obchodzą:
Andrzej, Bernard,
Erwin, Erwina,
Eufemia, Henryk,
Kanut, Mariusz,
Marta, Matylda,
Mechtylda, Pia,
Racimir, Sara
Do końca roku zostało 347 dni.2017.10.09_...
Image Detail