Wyższe Seminarium Duchowne
Diecezji Zamojsko-Lubaczowskiej
w Lublinie
ul. Orzechowskiego 10
20-429 Lublin
Telefon: (0-81) 74-44-784

Konto : PEKAO SA III O/Lublin
22 1240 2382 1111 0000 3894 4071

e-mail:

wsd@zamojskolubaczowska.pl

Liczba odsłon:
465050
DzisiajDzisiaj18
WczorajWczoraj154
W tym tygodniuW tym tygodniu422
W tym miesiącuW tym miesiącu2211
ŁącznieŁącznie465050
Gości On-line 65

Wizyta duszpasterska

We wszystkich polskich parafiach trwa obecnie wizyta duszpasterska, tzw. „kolęda”. Duszpasterze odwiedzają domostwa swoich parafian, sprawdzając w ten sposób stan duchowy wiernych oraz poznając ich aktualne sprawy i troski.

Więcej…

 

Dzień skupienia

16 stycznia odbył się w naszym seminarium comiesięczny dzień skupienia. Rozważania poprowadził
ks. mgr lic. Zygmunt Jagiełło, pracownik Kurii Diecezjalnej w Zamościu.

Więcej…

 

Niedziela powołaniowa w Horyszowie Polskim

W dniach 5-6 grudnia 2015 r. przedstawiciele naszego seminarium, na czele z ks. Rektorem uczestniczyli w niedzieli powołaniowej w parafii Horyszów Polski. Wyjazd do Horyszowa Polskiego różnił się nieco od innych „powołaniówek", w których dotychczas uczestniczyliśmy. Naszą posługę w parafii rozpoczęliśmy już w sobotę. O godzinie 17:00 ksiądz rektor sprawował Mszę Świętą, po której odbyła się prezentacja słowno-muzyczna o seminarium. Zgromadzeni w kościele parafialnym wierni, mieli okazję bliżej poznać naszą wspólnotę, zaznajomić się z planem dnia, zgłębić tajniki teologicznych studiów oraz przyjrzeć się obowiązkom, jakie podejmujemy, wypełniając oficja seminaryjne. Sobotni wieczór zakończyła adoracja Najświętszego Sakramentu, którą wraz z posługującym śpiewem zespołem seminaryjnym, poprowadził diakon Daniel Litwin.

Więcej…

 

Triduum caeclilianum

W dniach 20-22 listopada nasza wspólnota seminaryjna przeżywała dni muzyki chrześcijańskiej, które w tym roku organizatorzy nazwali „Triduum Caecilianum”. Datacja tego wydarzenia nie jest przypadkowa, mianowicie 22 listopada Kościół obchodzi wspomnienie św. Cecylii, patronki muzyki kościelnej. W tym roku mieliśmy okazję gościć trzy zespoły muzyczne z terenu naszej diecezji.

Więcej…

 

Niedziela powołaniowa w Oleszycach

15 listopada b.r. w parafii pw. Narodzenia Najświętszej Maryi Panny w Oleszycach, odbyła się kolejna w tym roku niedziela powołaniowa. Nasze seminarium reprezentowali: ojciec duchowny ks. Dominik Samulak, diakon Mateusz Krzaczkowski, alumn Marcin Kornaga oraz zespół klerycki składający się z pięciu naszych braci.

Więcej…

 

Obłóczyny III roku

Jak co roku w Naszej Diecezji w okresie listopadowym przychodzi czas na obłóczyny. W sobotę 14 listopada mogliśmy uczestniczyć we Mszy Świętej w której sześciu alumnów Wyższego Seminarium Duchownego Diecezji Zamojsko-Lubaczowskiej przyjęło strój duchowny.

Więcej…

 

Exodus Młodych - Spotkanie Młodzieży Diecezji Zamojsko-Lubaczowskiej


22 Lutego 2018
Czwartek
Imieniny obchodzą:
Małgorzata,
Nikifor, Piotr,
Wiktor, Wiktoriusz,
Wrócisław
Do końca roku zostało 313 dni.2016.11.06_...
Image Detail