W seminarium odbyło się spotkanie z misjonarzem, księdzem Szymonem Czuwarą. Na tym spotkaniu alumni dowiedzieli się dużo nowych rzeczy o Alasce. Ksiądz misjonarz powiedział, jak funkcjonuje tam Kościół. Spotkanie odbyło się 26 października i pokazało nam pracę misjonarzy na Alasce.

Ksiądz misjonarz opowiadał o warunkach życia panujących na Alasce. Alumni pod koniec konferencji mogli zadawać pytania, na które odpowiadał ksiądz misjonarz. Na konferencji były pokazane miejscowe zwyczaje a także trudności. Ksiądz misjonarz także pokazywał zdjęcia Alaski. 

Alaska jest największym stanem USA. Znaczna część Alaski jest górzysta. Występują na niej liczne lasy. Jest na niej bardzo zimno. Transport jest tam głównie morski i lotniczy. Rdzenni mieszkańcy to są Inuici, lub też nazywani często Eskimosami. Na Alasce pozyskuje się ropę naftową. Charakterystyczne dla niej zwierzęta to niedźwiedzie i łosie.

Sportem stanowym są psie zaprzęgi. Najpopularniejsze miasteczka to Utqiagvik (dawne Barrow), Kaktovik czy Prudhoe Bay. Ksiądz misjonarz powiedział nam o polarnych dniach i nocach, czy też o zorzy polarnej. Stolicą Alaski jest Juneau. Na Alasce żyje około 700 000 ludzi. Dominuje tam język angielski.

Metropolia Anchorage-Juneau obejmuje całe terytorium Alaski. Jedną z diecezji jest Fairbanks, rzymskokatolicka diecezja ze stolicą w Fairbanks. Obejmuje stan Alaski bez południowych wybrzeży. Jest największą diecezją tego stanu. Drugą jest archidiecezja Anchorage-Juneau ze stolicą w Anchorage. Obejmuje południowe tereny stanu.

Ksiądz misjonarz ma misje w diecezji Fairbanks. Alumni zobaczyli, jak wygląda życie na Alasce. Te życie nie jest takie proste. Alumni mogli się dowiedzieć wiele nowych informacji na temat misji. Alaska jest pięknym i niesamowitym stanem USA.