22 października w naszym seminarium odbyła się 28 inauguracja roku akademickiego oraz formacyjnego.

Mszy świętej przewodniczył pasterz naszej diecezji, bp. Marian Rojek. We wstępie do Eucharystii podkreślił, że jest to serce seminarium, miejsce najważniejsze podczas drogi do kapłaństwa, a także już podczas posługi kapłańskiej. W homilii zaś, nawiązując do naszego wielkiego rodaka, wspomnianego wczoraj w liturgii św. Jana Pawła II, ordynariusz mówił o rzeczach najważniejszych, do których dochodzi się poprzez sumienne i odpowiedzialne wykonywanie nawet najmniejszych codziennych zadań czy obowiązków.

Następnie w sali konferencyjnej po powitaniu przybyłych gości i przemówieniu księdza rektora głos zabrał pochodzący z naszej diecezji ks. prof. Sławomir Nowosad- dziekan Wydziału Teologii KUL. Nawiązując do słów wypowiedziach kiedyś przez abp. Francisa Georga mówił o tym, że to sprawa Boża ilu będzie przyszłych kapłanów, a my mamy robić co do nas należy nie oglądając się czy swoją formację w seminarium rozpoczyna dwóch czy dwudziestu dwóch albumów.

Al.Mateusz Wojda

Więcej o tym wydarzeniu można przeczytać na stronie:
https://ekai.pl/bp-rojek-do-alumnow-w-kazdej-chwili-dajesz-swiadectwo-o-tym-kim-naprawde-jestes/?fbclid=IwAR333b_0oedp2SCyDBTfK76nA3e5NhHa0V6M5JeZUru2-jPusE_gqnGsHAI