W Święto Niepodległości, 11 listopada, wspólnota seminaryjna przeżywała dzień skupienia. Poprowadził go ksiądz Karol Jędruszczak, Diecezjalny Duszpasterz Chorych i Niepełnosprawnych oraz Diecezjalny Duszpasterz Służby Zdrowia. Alumni w ciszy, skupieniu oraz na modlitwie rozważali proponowane treści.

   W piątkowy wieczór po odśpiewaniu Hymnu do Ducha Świętego, ksiądz Karol w pierwszej konferencji podkreślił znaczenie dnia skupienia i wskazywał co robić, gdy dopada nas duchowa pustka. Jako lekarstwo na duchową miernotę wskazał systematyczne przeżywanie dni skupienia. Zwłaszcza w listopadzie, kiedy modlimy się za zmarłych, dni skupienia są doskonałą okazją, aby pomyśleć i przygotować się na naszą śmierć.

   Ksiądz Karol zachęcał nas, abyśmy szukali swojej duchowości oraz zawierzali się ciągle Matce Bożej.

   Ksiądz rekolekcjonista dzielił się również swoimi refleksjami na temat posługi jaką podejmuje na co dzień jako kapelan Szpitala Wojewódzkiego im. Świętego Jana Pawła II w Zamościu. Podkreślał, że my jesteśmy potrzebni każdej osobie w trudnych momentach jako ratownicy duszy i ciała. Wskazywał, że każda osoba cierpiąca ma swoją Górę Kalwarię. Tę Górę obrazował nam poprzez różne historie młodych ludzi, których spotyka podczas swojej posługi w szpitalu i wśród osób niepełnosprawnych.

   Rekolekcjonista, przywołując postać Świętego Józefa Sebastiana Pelczara, wskazywał na wartość zdrowych relacji najpierw w seminarium a następnie w kapłaństwie. Dobre relacje z Bogiem i z innymi to skarb, o który mamy zabiegać i o który mamy się troszczyć.

   Ksiądz Karol na zakończenie podziękował za dzień spędzony w naszej wspólnocie i zaprosił nas, w ramach praktyk wakacyjnych, na wczasorekolekcje dla osób niepełnosprawnych, które odbywają się zazwyczaj w połowie lipca.

    Dziękując za poświęcony nam czas polecamy księdza Karola i osoby wśród których posługuje w naszych modlitwach wypraszając Bożego Błogosławieństwa.

 

Al. Kacper Król