Wyższe Seminarium Duchowne
Diecezji Zamojsko-Lubaczowskiej
w Lublinie
ul. Orzechowskiego 10
20-429 Lublin
Telefon: (0-81) 74-44-784

Konto : PEKAO SA III O/Lublin
22 1240 2382 1111 0000 3894 4071

e-mail:

wsd@zamojskolubaczowska.pl

Liczba odsłon:
460869
DzisiajDzisiaj5
WczorajWczoraj147
W tym tygodniuW tym tygodniu644
W tym miesiącuW tym miesiącu2214
ŁącznieŁącznie460869
Gości On-line 51

Aktualności

2010.12.15 - Święty Mikołaj w akcji. Raport z Matczyna.

W środę 15. grudnia klerycka grupa PRO LIFE wraz z zespołem seminaryjnym udała się do Domu Pomocy Społecznej w Matczynie, w celu zorganizowania zabawy mikołajkowej. Wyjazd do położonego pod Lublinem Matczyna odbył się bezpośrednio po obiedzie. Szesnastu ochotników, w tym ojciec Stanisław, wsiadło do seminaryjnych busów, aby to właśnie popołudnie spędzić w sposób inny niż zazwyczaj.

Mieszkańcy domu pomocy przyjęli nas jak zawsze ciepło i radośnie. Zespół natychmiast przystąpił do rozstawiania sprzętu, gdyż zniecierpliwienie było już zauważalne i nie można było sobie pozwolić na zwłokę. Gdy tylko zabrzmiały pierwsze dźwięki, od razu zaczęły się różnego rodzaju pląsy i wyścigi wózków inwalidzkich, co sprawiało wszystkim niesamowitą radość.

Oczywiście cały czas musieliśmy cierpliwie odpowiadać na pytania, „Kiedy w końcu Mikołaj przyjdzie?”. Po około dwóch godzinach zabawy w końcu pojawił się oczekiwany przez wszystkich Mikołaj, w którego rolę dzielnie wcielił się al. Zbigniew Kurek. Entuzjazm, z jakim przyjęto gościa był nie do opisania. Po kilku standardowych pytaniach (skąd Mikołaj przybył i czy długo musiał jechać?), rozpoczęło się rozdawanie paczek przygotowanych przez grupę PRO LIFE
a sponsorowanych przez całą wspólnotę seminaryjną. Niektórzy  z pensjonariuszy chętnie śpiewali Mikołajowi różne utwory muzyczne (zwłaszcza kolędy), inni podjęli się recytacji wierszy. Następnie Mikołaj udał się do dzieci leżących na salach, aby również im wręczyć świąteczne upominki.

Po mikołajkowej uroczystości siostry zaprosiły nas na przepyszną, jak zawsze, kolację, na której nie zabrakło oczywiście wyśmienitych kiełbasek – ulubionego dania diakona Piotra. Po kolacji podziękowaliśmy za wspaniałe przyjęcie i już obiecaliśmy, że przyjedziemy ponownie w styczniu – tym razem z koncertem kolęd.

dn Krystian Kotulski

 
Niecodzienna zamiana. Rekolekcje dla rodziców.

W dniach 28-30 grudnia odbyły się w seminarium doroczne rekolekcje dla rodziców alumnów II, V i VI roku. Rekolekcje, w których uczestniczyło dwadzieścia dziewięć osób, poprowadził rektor seminarium ks. dr Franciszek Nieckarz. Zwrócił on uwagę, że dom rodzinny jest nie tylko miejscem odczytywania powołania, ale także stanowi przestrzeń duchowego wzrostu oraz dojrzewania osobowości młodego człowieka – również i w okresie formacji seminaryjnej oddziałuje mocno na jego duchowość i charakter. Doroczne skupienie stanowi nie tylko okazję do duchowych przemyśleń na ten temat i do wspólnej modlitwy za powołanych. Stwarza również możliwość wzajemnego poznania się rodziców, wymiany doświadczeń i przyjrzenia się z bliska domowi formacyjnemu.

x. J. P.

 
Więcej artykułów…

Exodus Młodych - Spotkanie Młodzieży Diecezji Zamojsko-Lubaczowskiej


19 Stycznia 2018
Piątek
Imieniny obchodzą:
Andrzej, Bernard,
Erwin, Erwina,
Eufemia, Henryk,
Kanut, Mariusz,
Marta, Matylda,
Mechtylda, Pia,
Racimir, Sara
Do końca roku zostało 347 dni.2017.03.25_...
Image Detail