Wyższe Seminarium Duchowne
Diecezji Zamojsko-Lubaczowskiej
w Lublinie
ul. Orzechowskiego 10
20-429 Lublin
Telefon: (0-81) 74-44-784

Konto : PEKAO SA III O/Lublin
22 1240 2382 1111 0000 3894 4071

e-mail:

wsd@zamojskolubaczowska.pl

Liczba odsłon:
461139
DzisiajDzisiaj83
WczorajWczoraj192
W tym tygodniuW tym tygodniu914
W tym miesiącuW tym miesiącu2484
ŁącznieŁącznie461139
Gości On-line 10

Jubileusz Seminarium - link do Mszy Świętej, link do sesji popołudniowej

Trzy dni po utworzeniu diecezji dekretem biskupa Jana Śrutwy do istnienia zostało powołane Wyższe Seminarium Duchowne Diecezji Zamojsko-Lubaczowskiej. Ze względu na słabe warunki mieszkaniowe w pierwszym roku nie wszyscy alumni mieszkali przy Orzechowskiego 10. Jednak już w rok później powstał nowy budynek wraz z większą kaplicą.

Początek naszego świętowania miał miejsce już o godzinie 1200 kiedy to wspólnie z Pasterzem naszej diecezji uczestniczyliśmy w uroczystej Eucharystii połączonej z błogosławieństwem nowo wyremontowanej kaplicy. Biskup Marian Rojek pobłogosławił nowy ołtarz, tabernakulum, krzyż i obraz Jezusa Miłosiernego. W homilii zwrócił naszą uwagę na fakt, iż jako przyszli księża mamy być przykładami wiary, mamy budować innych swoim przykładem i prowadzić ich do spotkania z żywym Bogiem.

Druga część naszych obchodów rozpoczęła się o godzinie 1630 kiedy to Ksiądz Rektor przywitał przybyłych gości m.in.: byłych rektorów naszego seminarium księdza prałata Franciszka Nieckarza i księdza Adama Firosza, wicerektorów, ojców duchownych, prefektów, dyrektorów ekonomicznych, naszych spowiedników, proboszcza parafii NSJ w Lublinie oraz byłego proboszcza tejże parafii, a także Dyrektora KRZ. Po przywitaniu wysłuchaliśmy koncertu Zespołu Kameralnego przy Orkiestrze Symfonicznej im. Karola Namysłowskiego. Następnym punktem obchodów były uroczyste nieszpory.

Obchody kontynuowaliśmy w sali konferencyjnej gdzie swoją prelekcję wygłosił Dziekan Wydział Teologii KUL, a niegdyś prefekt i wicerektor naszego seminarium ksiądz profesor Sławomir Nowosad. Podzielił się z nami refleksjami na temat formacji seminaryjnej w nowej rzeczywistości jaka miała miejsce  w roku 1992. Po tym wystąpieniu mieliśmy okazję obejrzeć prezentację o naszym seminarium, którą poprowadził al. Kamil Kossak z III roku. Wszyscy zaproszeni goście otrzymali upominki związane z jubileuszem. Finalizacją obchodów była uroczysta kolacja, która była okazją do wspominania wspólnej pracy w seminarium przez byłych wychowawców.

 

Exodus Młodych - Spotkanie Młodzieży Diecezji Zamojsko-Lubaczowskiej


20 Stycznia 2018
Sobota
Imieniny obchodzą:
Dobiegniew, Fabian,
Sebastian
Do końca roku zostało 346 dni.DSC_0397 (C...
Image Detail