Wyższe Seminarium Duchowne
Diecezji Zamojsko-Lubaczowskiej
w Lublinie
ul. Orzechowskiego 10
20-429 Lublin
Telefon: (0-81) 74-44-784

Konto : PEKAO SA III O/Lublin
22 1240 2382 1111 0000 3894 4071

e-mail:

wsd@zamojskolubaczowska.pl

Liczba odsłon:
465050
DzisiajDzisiaj18
WczorajWczoraj154
W tym tygodniuW tym tygodniu422
W tym miesiącuW tym miesiącu2211
ŁącznieŁącznie465050
Gości On-line 90

Triduum caeclilianum

W dniach 20-22 listopada nasza wspólnota seminaryjna przeżywała dni muzyki chrześcijańskiej, które w tym roku organizatorzy nazwali „Triduum Caecilianum”. Datacja tego wydarzenia nie jest przypadkowa, mianowicie 22 listopada Kościół obchodzi wspomnienie św. Cecylii, patronki muzyki kościelnej. W tym roku mieliśmy okazję gościć trzy zespoły muzyczne z terenu naszej diecezji.

 

W piątek 20 listopada przyjechał do nas zespół „Przyjaciel” z parafii św. Mikołaja w Hrubieszowie wraz ze swoim opiekunem księdzem Marianem Wyrwą. Zasadniczą ideą tego wieczoru – jak i pozostałych – była wspólna modlitwa poprzez śpiew. W przerwach między utworami ksiądz Marian przekazał nam pewne wskazówki duszpasterskie, jak pracować z zespołem młodzieżowym. Cały zespół wyraził też swoją wdzięczność poprzez śpiew dedykowany osobom, bez których ich przyjazd do naszego seminarium nie byłbym możliwy.

Następnego dnia mieliśmy szczęście gościć dwa zespoły. O godzinie 17 rozpoczęliśmy modlitwę wraz ze scholą ze Szczebrzeszyna, która przyjechała ze swoim opiekunem księdzem Patrykiem Obszyńskim, który nie tak dawno opuścił mury naszego seminarium. Ksiądz Patryk dzielił się z nami swoim doświadczeniem pracy z młodzieżą. Członkowie zespołu tego dnia byli obecni w Zamościu na spotkaniu KSM.

Natomiast o godzinie 19 uczestniczyliśmy w występie zespołu „Aniołki”, z którymi przyjechał ich obecny duszpasterz ksiądz Andrzej Wąsek oraz poprzedni opiekun ksiądz Łukasz Kolasa. W składzie zespołu znajdują się dzieci nie tylko z terenu parafii Obsza, ale także z sąsiednich. Żywiołowość tak wielu śpiewających dzieci napełniła naszą kaplicę radością. Szczególne ożywienie wprowadziły utwory „Krzycz na cześć Pan” oraz „Nie ma takiego jak Jezus” W przerwach pomiędzy utworami głos zabierał pan Tadeusz i opowiadał historię powstania zespołu oraz przybliżył jego obecne funkcjonowanie.

Ostatniego dnia prezentowali się artyści seminaryjni. Galę poprowadzili diakon Sebastian Koper i alumn Mateusz Kopa. Wśród artystów zaprezentowali się: alumn Paweł Piwko, zespół pierwszego roku, chór powstały specjalnie na tę okazję oraz zespół seminaryjny. Potem zabrał głos ksiądz Rektor, który podziękował tegorocznym organizatorom, alumnom z V roku.  Nasze trzydniowe świętowanie zakończyliśmy adoracją Najświętszego Sakramentu.


 


 

Exodus Młodych - Spotkanie Młodzieży Diecezji Zamojsko-Lubaczowskiej


22 Lutego 2018
Czwartek
Imieniny obchodzą:
Małgorzata,
Nikifor, Piotr,
Wiktor, Wiktoriusz,
Wrócisław
Do końca roku zostało 313 dni.2015.06.14_...
Image Detail