Wyższe Seminarium Duchowne
Diecezji Zamojsko-Lubaczowskiej
w Lublinie
ul. Orzechowskiego 10
20-429 Lublin
Telefon: (0-81) 74-44-784

Konto : PEKAO SA III O/Lublin
22 1240 2382 1111 0000 3894 4071

e-mail:

wsd@zamojskolubaczowska.pl

Liczba odsłon:
464833
DzisiajDzisiaj87
WczorajWczoraj118
W tym tygodniuW tym tygodniu205
W tym miesiącuW tym miesiącu1994
ŁącznieŁącznie464833
Gości On-line 13

Dzieło Duchowej Pomocy Powołanym

Dzieło Duchowej Pomocy Powołanym to jedna z form troski o powołania kapłańskie w naszej diecezji. Może się w nie włączyć każdy komu na sercu leży troska o powołania. Przynależność do Dzieła nie wymaga zbyt wiele - wystarczy systematyczna krótka modlitwa oraz wypełnienie deklaracji włączenia się w dzieło.

Dzieło Duchowej Pomocy Powołanym powstało w kwietniu 2015 r. i zostało zainaugurowane Listem Rektora Seminarium na Niedzielę Dobrego Pasterza (25.04.2015 r.).

 

 

Fragment listu Rektora WSD na Niedzielę Dobrego Pasterza 2015 r.:

"Klimat sprzyjający powołaniom to jednak przede wszystkim modlitwa za powołanych i o nowe powołania – modlitwa wytrwała i ufna, pełna wiary i miłości do Jezusa Chrystusa, który posyła robotników na swoje żniwo (por. Łk 10,2). Z błogosławieństwem Jego Ekscelencji Biskupa Zamojsko-Lubaczowskiego, inaugurujemy w całej naszej diecezji Dzieło Duchowej Pomocy Powołanym. Jest ono dobrowolnym zobowiązaniem do podjęcia okresowej lub stałej modlitwy o powołania oraz w intencji powołanych z naszej diecezji, a szczególnie z naszych rodzinnych parafii. Jako wspólnota seminaryjna zapraszamy do tego Dzieła duchownych i świeckich, kobiety i mężczyzn, dzieci, młodzież i dorosłych. W sposób szczególny to zaproszenie kierujemy do ludzi chorych i cierpiących. Zapraszamy i pokornie prosimy o modlitwę, która będzie wielkim duchowym wsparciem dla powołanych i naszym wspólnym błaganiem o nowe powołania.

Zewnętrznym wyrazem tego wsparcia niech będzie wypełnienie deklaracji przystąpienia do Dzieła, na której należy zaznaczyć czas trwania zobowiązania (miesiąc, rok lub całe życie) oraz jego rodzaj. Tym duchowym darem może być codzienny dziesiątek różańca, lektura Pisma Świętego, zamówienie raz w miesiącu Mszy świętej, albo codzienne ofiarowanie własnego cierpienia, czy trudu związanego z nauką lub pracą. Rzeczą kluczową jest tutaj wzbudzenie intencji oraz wierność zobowiązaniu przez określony czas. Deklaracje prosimy wypełnić i wysłać na adres naszego diecezjalnego seminarium. Wszystkich przystępujących do Dzieła chcemy wpisać do Księgi Przyjaciół i Dobroczyńców. Chcielibyśmy to wsparcie odwzajemnić naszą modlitwą, a co jakiś czas zaprosić na spotkanie lub dzień skupienia do seminarium.

Patronem Dzieła jest wspomniany wcześniej bł. ks. Zygmunt Pisarski. Oddając sprawę powołań w ręce kapłana, którego krew wsiąkła w naszą ziemię, wierzymy, że ta męczeńska krew stanie się zasiewem nowych powołań i źródłem duchowej siły dla tych, którzy decydują się oddać swoje życie Bogu, bez względu na cenę."

 

Pobierz deklarację - strona A

Pobierz deklarację - strona B 

Exodus Młodych - Spotkanie Młodzieży Diecezji Zamojsko-Lubaczowskiej


20 Lutego 2018
Wtorek
Imieniny obchodzą:
Euchariusz,
Eustachy,
Eustachiusz, Leon,
Ludmiła, Ludomiła,
Ostap, Siestrzewit
Do końca roku zostało 315 dni.2016.11.06_...
Image Detail