Wyższe Seminarium Duchowne
Diecezji Zamojsko-Lubaczowskiej
w Lublinie
ul. Orzechowskiego 10
20-429 Lublin
Telefon: (0-81) 74-44-784

Konto : PEKAO SA III O/Lublin
22 1240 2382 1111 0000 3894 4071

e-mail:

wsd@zamojskolubaczowska.pl

Liczba odsłon:
448414
DzisiajDzisiaj41
WczorajWczoraj177
W tym tygodniuW tym tygodniu391
W tym miesiącuW tym miesiącu3039
ŁącznieŁącznie448414
Gości On-line 16

Niedziela powołaniowa w Horyszowie Polskim

W dniach 5-6 grudnia 2015 r. przedstawiciele naszego seminarium, na czele z ks. Rektorem uczestniczyli w niedzieli powołaniowej w parafii Horyszów Polski. Wyjazd do Horyszowa Polskiego różnił się nieco od innych „powołaniówek", w których dotychczas uczestniczyliśmy. Naszą posługę w parafii rozpoczęliśmy już w sobotę. O godzinie 17:00 ksiądz rektor sprawował Mszę Świętą, po której odbyła się prezentacja słowno-muzyczna o seminarium. Zgromadzeni w kościele parafialnym wierni, mieli okazję bliżej poznać naszą wspólnotę, zaznajomić się z planem dnia, zgłębić tajniki teologicznych studiów oraz przyjrzeć się obowiązkom, jakie podejmujemy, wypełniając oficja seminaryjne. Sobotni wieczór zakończyła adoracja Najświętszego Sakramentu, którą wraz z posługującym śpiewem zespołem seminaryjnym, poprowadził diakon Daniel Litwin.

Więcej…

 

Triduum caeclilianum

W dniach 20-22 listopada nasza wspólnota seminaryjna przeżywała dni muzyki chrześcijańskiej, które w tym roku organizatorzy nazwali „Triduum Caecilianum”. Datacja tego wydarzenia nie jest przypadkowa, mianowicie 22 listopada Kościół obchodzi wspomnienie św. Cecylii, patronki muzyki kościelnej. W tym roku mieliśmy okazję gościć trzy zespoły muzyczne z terenu naszej diecezji.

Więcej…

 

Niedziela powołaniowa w Oleszycach

15 listopada b.r. w parafii pw. Narodzenia Najświętszej Maryi Panny w Oleszycach, odbyła się kolejna w tym roku niedziela powołaniowa. Nasze seminarium reprezentowali: ojciec duchowny ks. Dominik Samulak, diakon Mateusz Krzaczkowski, alumn Marcin Kornaga oraz zespół klerycki składający się z pięciu naszych braci.

Więcej…

 

Obłóczyny III roku

Jak co roku w Naszej Diecezji w okresie listopadowym przychodzi czas na obłóczyny. W sobotę 14 listopada mogliśmy uczestniczyć we Mszy Świętej w której sześciu alumnów Wyższego Seminarium Duchownego Diecezji Zamojsko-Lubaczowskiej przyjęło strój duchowny.

Więcej…

 

Niedziela powołaniowa w Nieledwi

W niedzielę 8 listopada razem z ks. Prefektem Witoldem Słotwińskim zespół muzyczny naszego seminarium gościł w parafii pw. Matki Bożej Częstochowskiej w Nieledwi. Była to pierwsza w tym roku akademickim niedziela powołaniowa. Zostaliśmy bardzo życzliwie przyjęci przez miejscowego proboszcza ks. Jana Grandę.

Więcej…

 

Inauguracja roku akademickiego

"Gaudeamus Igitur" zabrzmiał 19. października w nowo otwartej przez biskupa Mariana Rojka sali konferencyjnej w Wyższym seminarium duchownym diecezji Zamojsko - Lubaczowskiej w Lublinie.

 

Więcej…

 

Exodus Młodych - Spotkanie Młodzieży Diecezji Zamojsko-Lubaczowskiej


18 Października 2017
Środa
Imieniny obchodzą:
Julian, Łukasz,
René
Do końca roku zostało 75 dni.2017.05.06_...
Image Detail