Wyższe Seminarium Duchowne
Diecezji Zamojsko-Lubaczowskiej
w Lublinie
ul. Orzechowskiego 10
20-429 Lublin
Telefon: (0-81) 74-44-784

Konto : PEKAO SA III O/Lublin
22 1240 2382 1111 0000 3894 4071

e-mail:

wsd@zamojskolubaczowska.pl

Liczba odsłon:
464833
DzisiajDzisiaj87
WczorajWczoraj118
W tym tygodniuW tym tygodniu205
W tym miesiącuW tym miesiącu1994
ŁącznieŁącznie464833
Gości On-line 29

Mecz rewanżowy z Warszawskim MWSD

W niespełna dwa tygodnie po zakończeniu meczu z Warszawskim MWSD przyszedł czas na mecz rewanżowy. Drużyny spotkały się w Lublinie przy ulicy Balladyny. Tego dnia pogoda sprzyjała rozgrywkom sportowym. Pomimo naszej porażki na wyjeździe mieliśmy nadzieję na uzyskanie korzystnego wynik u siebie.

Więcej…

 

Mecz z Seminarium Archidiecezji warszawskiej

W sobotni poranek 5. marca reprezentacja naszego seminarium udała się do podwarszawskiego Tarczyna na mecz Mistrzostw Polski Seminariów Duchownych w piłkę nożną. Naszym przeciwnikiem było Warszawskie Wyższe Metropolitalne Seminarium Duchowne. Pomimo iż warunki atmosferyczne nie oszczędziły boiska w Tarczynie, to jednak mecz trzeba było rozegrać.

Więcej…

 

Posługa lektoratu i akolitatu

22 lutego w święto Katedry św. Piotra Apostoła przeżywaliśmy w naszej wspólnocie uroczystą Eucharystię pod przewodnictwem Jego Ekscelencji księdza biskupa Mariusza Leszczyńskiego. Podczas niej 6 braci z III roku przyjęło posługę lektora oraz 7 braci z IV roku zostało ustanowionych akolitami. Ksiądz biskup w homilii zwrócił uwagę na konieczność osobistej odpowiedzi na pytanie Chrystusa: „A wy za kogo Mnie uważacie?”, istotną rolę Słowa Bożego i Ciała Pańskiego w życiu przygotowujących się do kapłaństwa.

Więcej…

 

Rekolekcje wielkopostne

W tym roku dość nietypowo, bo już w dniu powrotu z przerwy międzysemestralnej rozpoczęliśmy rekolekcje wielkopostne. Dla roku III i IV ten czas był bezpośrednim przygotowaniem do przyjęcia posług lektora i akolity. Przez ten czas ćwiczeń duchowych prowadził nas ojciec Bohdan Dutko MS. Te trzy dni, spędzone w milczeniu, były na wskroś przeniknięte Słowem Bożym.

Więcej…

 

Chór seminaryjny w Dąbrowicy

Co roku w styczniu chór seminaryjny odwiedza jedną z parafii naszej diecezji. W tym roku była to parafia św. Maksymiliana w Dąbrowicy. W niedzielę 24 I 2016 roku alumni pod dyrygenturą pani Zyty Krużel wykonywali śpiewy podczas dwóch Mszy Świętych, a po każdej z nich parafianie mogli wysłuchać krótkiego koncertu kolęd. Dziękujemy serdecznie parafianom i księdzu proboszczowi

 

Warsztaty ewangelizacyjne

W sobotnie przedpołudnie 23 stycznia 2016 r. mieliśmy okazje spotkać się z przedstawicielami Pallotyńskiej Szkoły Nowej Ewangelizacji w Lublinie. Ks. Piotr Spyra -prezbiter naszej diecezji - przedstawił nam historię PSNE, która wywodzi się od Jose H. Prado Floresa, a po owocach widać, że tak naprawdę od samego Ducha Świętego. Poznaliśmy historię tworzenia się Szkoły, jej pole działania oraz metodę, jaką posługują się jej członkowie w ewangelizacji ludzi i parafii. Ks. Piotr podzielił się również konkretnymi przykładami ewangelizowania wspólnot parafialnych.

Więcej…

 

Exodus Młodych - Spotkanie Młodzieży Diecezji Zamojsko-Lubaczowskiej


20 Lutego 2018
Wtorek
Imieniny obchodzą:
Euchariusz,
Eustachy,
Eustachiusz, Leon,
Ludmiła, Ludomiła,
Ostap, Siestrzewit
Do końca roku zostało 315 dni.2017.03.25_...
Image Detail