Wyższe Seminarium Duchowne
Diecezji Zamojsko-Lubaczowskiej
w Lublinie
ul. Orzechowskiego 10
20-429 Lublin
Telefon: (0-81) 74-44-784

Konto : PEKAO SA III O/Lublin
22 1240 2382 1111 0000 3894 4071

e-mail:

wsd@zamojskolubaczowska.pl

Liczba odsłon:
456310
DzisiajDzisiaj36
WczorajWczoraj90
W tym tygodniuW tym tygodniu36
W tym miesiącuW tym miesiącu1172
ŁącznieŁącznie456310
Gości On-line 19

Posługa lektoratu i akolitatu

22 lutego w święto Katedry św. Piotra Apostoła przeżywaliśmy w naszej wspólnocie uroczystą Eucharystię pod przewodnictwem Jego Ekscelencji księdza biskupa Mariusza Leszczyńskiego. Podczas niej 6 braci z III roku przyjęło posługę lektora oraz 7 braci z IV roku zostało ustanowionych akolitami. Ksiądz biskup w homilii zwrócił uwagę na konieczność osobistej odpowiedzi na pytanie Chrystusa: „A wy za kogo Mnie uważacie?”, istotną rolę Słowa Bożego i Ciała Pańskiego w życiu przygotowujących się do kapłaństwa.

Więcej…

 

Rekolekcje wielkopostne

W tym roku dość nietypowo, bo już w dniu powrotu z przerwy międzysemestralnej rozpoczęliśmy rekolekcje wielkopostne. Dla roku III i IV ten czas był bezpośrednim przygotowaniem do przyjęcia posług lektora i akolity. Przez ten czas ćwiczeń duchowych prowadził nas ojciec Bohdan Dutko MS. Te trzy dni, spędzone w milczeniu, były na wskroś przeniknięte Słowem Bożym.

Więcej…

 

Chór seminaryjny w Dąbrowicy

Co roku w styczniu chór seminaryjny odwiedza jedną z parafii naszej diecezji. W tym roku była to parafia św. Maksymiliana w Dąbrowicy. W niedzielę 24 I 2016 roku alumni pod dyrygenturą pani Zyty Krużel wykonywali śpiewy podczas dwóch Mszy Świętych, a po każdej z nich parafianie mogli wysłuchać krótkiego koncertu kolęd. Dziękujemy serdecznie parafianom i księdzu proboszczowi

 

Warsztaty ewangelizacyjne

W sobotnie przedpołudnie 23 stycznia 2016 r. mieliśmy okazje spotkać się z przedstawicielami Pallotyńskiej Szkoły Nowej Ewangelizacji w Lublinie. Ks. Piotr Spyra -prezbiter naszej diecezji - przedstawił nam historię PSNE, która wywodzi się od Jose H. Prado Floresa, a po owocach widać, że tak naprawdę od samego Ducha Świętego. Poznaliśmy historię tworzenia się Szkoły, jej pole działania oraz metodę, jaką posługują się jej członkowie w ewangelizacji ludzi i parafii. Ks. Piotr podzielił się również konkretnymi przykładami ewangelizowania wspólnot parafialnych.

Więcej…

 

Wizyta duszpasterska

We wszystkich polskich parafiach trwa obecnie wizyta duszpasterska, tzw. „kolęda”. Duszpasterze odwiedzają domostwa swoich parafian, sprawdzając w ten sposób stan duchowy wiernych oraz poznając ich aktualne sprawy i troski.

Więcej…

 

Dzień skupienia

16 stycznia odbył się w naszym seminarium comiesięczny dzień skupienia. Rozważania poprowadził
ks. mgr lic. Zygmunt Jagiełło, pracownik Kurii Diecezjalnej w Zamościu.

Więcej…

 

Exodus Młodych - Spotkanie Młodzieży Diecezji Zamojsko-Lubaczowskiej


11 Grudnia 2017
Poniedziałek
Imieniny obchodzą:
Damazy, Daniela,
Julia, Stefan,
Waldemar, Wojmir
Do końca roku zostało 21 dni.2016.01.16_...
Image Detail