Wyższe Seminarium Duchowne
Diecezji Zamojsko-Lubaczowskiej
w Lublinie
ul. Orzechowskiego 10
20-429 Lublin
Telefon: (0-81) 74-44-784

Konto : PEKAO SA III O/Lublin
22 1240 2382 1111 0000 3894 4071

e-mail:

wsd@zamojskolubaczowska.pl

Liczba odsłon:
441079
DzisiajDzisiaj64
WczorajWczoraj104
W tym tygodniuW tym tygodniu168
W tym miesiącuW tym miesiącu2090
ŁącznieŁącznie441079
Gości On-line 19

Rekolekcje wielkopostne

W tym roku dość nietypowo, bo już w dniu powrotu z przerwy międzysemestralnej rozpoczęliśmy rekolekcje wielkopostne. Dla roku III i IV ten czas był bezpośrednim przygotowaniem do przyjęcia posług lektora i akolity. Przez ten czas ćwiczeń duchowych prowadził nas ojciec Bohdan Dutko MS. Te trzy dni, spędzone w milczeniu, były na wskroś przeniknięte Słowem Bożym.

Więcej…

 

Chór seminaryjny w Dąbrowicy

Co roku w styczniu chór seminaryjny odwiedza jedną z parafii naszej diecezji. W tym roku była to parafia św. Maksymiliana w Dąbrowicy. W niedzielę 24 I 2016 roku alumni pod dyrygenturą pani Zyty Krużel wykonywali śpiewy podczas dwóch Mszy Świętych, a po każdej z nich parafianie mogli wysłuchać krótkiego koncertu kolęd. Dziękujemy serdecznie parafianom i księdzu proboszczowi

 

Warsztaty ewangelizacyjne

W sobotnie przedpołudnie 23 stycznia 2016 r. mieliśmy okazje spotkać się z przedstawicielami Pallotyńskiej Szkoły Nowej Ewangelizacji w Lublinie. Ks. Piotr Spyra -prezbiter naszej diecezji - przedstawił nam historię PSNE, która wywodzi się od Jose H. Prado Floresa, a po owocach widać, że tak naprawdę od samego Ducha Świętego. Poznaliśmy historię tworzenia się Szkoły, jej pole działania oraz metodę, jaką posługują się jej członkowie w ewangelizacji ludzi i parafii. Ks. Piotr podzielił się również konkretnymi przykładami ewangelizowania wspólnot parafialnych.

Więcej…

 

Wizyta duszpasterska

We wszystkich polskich parafiach trwa obecnie wizyta duszpasterska, tzw. „kolęda”. Duszpasterze odwiedzają domostwa swoich parafian, sprawdzając w ten sposób stan duchowy wiernych oraz poznając ich aktualne sprawy i troski.

Więcej…

 

Dzień skupienia

16 stycznia odbył się w naszym seminarium comiesięczny dzień skupienia. Rozważania poprowadził
ks. mgr lic. Zygmunt Jagiełło, pracownik Kurii Diecezjalnej w Zamościu.

Więcej…

 

Niedziela powołaniowa w Horyszowie Polskim

W dniach 5-6 grudnia 2015 r. przedstawiciele naszego seminarium, na czele z ks. Rektorem uczestniczyli w niedzieli powołaniowej w parafii Horyszów Polski. Wyjazd do Horyszowa Polskiego różnił się nieco od innych „powołaniówek", w których dotychczas uczestniczyliśmy. Naszą posługę w parafii rozpoczęliśmy już w sobotę. O godzinie 17:00 ksiądz rektor sprawował Mszę Świętą, po której odbyła się prezentacja słowno-muzyczna o seminarium. Zgromadzeni w kościele parafialnym wierni, mieli okazję bliżej poznać naszą wspólnotę, zaznajomić się z planem dnia, zgłębić tajniki teologicznych studiów oraz przyjrzeć się obowiązkom, jakie podejmujemy, wypełniając oficja seminaryjne. Sobotni wieczór zakończyła adoracja Najświętszego Sakramentu, którą wraz z posługującym śpiewem zespołem seminaryjnym, poprowadził diakon Daniel Litwin.

Więcej…

 

Exodus Młodych - Spotkanie Młodzieży Diecezji Zamojsko-Lubaczowskiej


22 Sierpnia 2017
Wtorek
Imieniny obchodzą:
Cezary, Dalegor,
Fabrycjan, Fabrycy,
Hipolit, Hipolita,
Maria, Namysław,
Oswald, Oswalda,
Tymoteusz, Zygfryd
Do końca roku zostało 132 dni.2016.03.24_...
Image Detail