Wyższe Seminarium Duchowne
Diecezji Zamojsko-Lubaczowskiej
w Lublinie
ul. Orzechowskiego 10
20-429 Lublin
Telefon: (0-81) 74-44-784

Konto : PEKAO SA III O/Lublin
22 1240 2382 1111 0000 3894 4071

e-mail:

wsd@zamojskolubaczowska.pl

Liczba odsłon:
453167
DzisiajDzisiaj20
WczorajWczoraj183
W tym tygodniuW tym tygodniu946
W tym miesiącuW tym miesiącu2503
ŁącznieŁącznie453167
Gości On-line 53

Marcowy dzień skupienia

18 marca br. o godzinie 20 rozpoczęliśmy marcowy dzień skupienia. Był on wyjątkowy, gdyż swoim świadectwem dzielił się z nami świecki ewangelizator, pan Henryk Krzosek, autor ponad stu odcinków programu emitowanego w TVP 2 pt. ,, Słowo na niedzielę’’.

Więcej…

 

Mecz rewanżowy z Warszawskim MWSD

W niespełna dwa tygodnie po zakończeniu meczu z Warszawskim MWSD przyszedł czas na mecz rewanżowy. Drużyny spotkały się w Lublinie przy ulicy Balladyny. Tego dnia pogoda sprzyjała rozgrywkom sportowym. Pomimo naszej porażki na wyjeździe mieliśmy nadzieję na uzyskanie korzystnego wynik u siebie.

Więcej…

 

Mecz z Seminarium Archidiecezji warszawskiej

W sobotni poranek 5. marca reprezentacja naszego seminarium udała się do podwarszawskiego Tarczyna na mecz Mistrzostw Polski Seminariów Duchownych w piłkę nożną. Naszym przeciwnikiem było Warszawskie Wyższe Metropolitalne Seminarium Duchowne. Pomimo iż warunki atmosferyczne nie oszczędziły boiska w Tarczynie, to jednak mecz trzeba było rozegrać.

Więcej…

 

Posługa lektoratu i akolitatu

22 lutego w święto Katedry św. Piotra Apostoła przeżywaliśmy w naszej wspólnocie uroczystą Eucharystię pod przewodnictwem Jego Ekscelencji księdza biskupa Mariusza Leszczyńskiego. Podczas niej 6 braci z III roku przyjęło posługę lektora oraz 7 braci z IV roku zostało ustanowionych akolitami. Ksiądz biskup w homilii zwrócił uwagę na konieczność osobistej odpowiedzi na pytanie Chrystusa: „A wy za kogo Mnie uważacie?”, istotną rolę Słowa Bożego i Ciała Pańskiego w życiu przygotowujących się do kapłaństwa.

Więcej…

 

Rekolekcje wielkopostne

W tym roku dość nietypowo, bo już w dniu powrotu z przerwy międzysemestralnej rozpoczęliśmy rekolekcje wielkopostne. Dla roku III i IV ten czas był bezpośrednim przygotowaniem do przyjęcia posług lektora i akolity. Przez ten czas ćwiczeń duchowych prowadził nas ojciec Bohdan Dutko MS. Te trzy dni, spędzone w milczeniu, były na wskroś przeniknięte Słowem Bożym.

Więcej…

 

Chór seminaryjny w Dąbrowicy

Co roku w styczniu chór seminaryjny odwiedza jedną z parafii naszej diecezji. W tym roku była to parafia św. Maksymiliana w Dąbrowicy. W niedzielę 24 I 2016 roku alumni pod dyrygenturą pani Zyty Krużel wykonywali śpiewy podczas dwóch Mszy Świętych, a po każdej z nich parafianie mogli wysłuchać krótkiego koncertu kolęd. Dziękujemy serdecznie parafianom i księdzu proboszczowi

 

Exodus Młodych - Spotkanie Młodzieży Diecezji Zamojsko-Lubaczowskiej


19 Listopada 2017
Niedziela
Imieniny obchodzą:
Elżbieta,
Mironiega, Paweł,
Seweryn, Seweryna
Do końca roku zostało 43 dni.2015.12.19_...
Image Detail