Wyższe Seminarium Duchowne
Diecezji Zamojsko-Lubaczowskiej
w Lublinie
ul. Orzechowskiego 10
20-429 Lublin
Telefon: (0-81) 74-44-784

Konto : PEKAO SA III O/Lublin
22 1240 2382 1111 0000 3894 4071

e-mail:

wsd@zamojskolubaczowska.pl

Liczba odsłon:
465050
DzisiajDzisiaj18
WczorajWczoraj154
W tym tygodniuW tym tygodniu422
W tym miesiącuW tym miesiącu2211
ŁącznieŁącznie465050
Gości On-line 74

Niedziela powołaniowa w Komarowie - link do galerii

W niedzielę 12 marca 2017 r. nasz seminaryjny zespół, w odpowiedzi na zaproszenie proboszcza ks. prałata Franciszka Nieckarza, odwiedził Parafię Świętej Trójcy w Komarowie. Wraz z alumnami, którzy uświetniali Liturgię grą i śpiewem, do Komarowa przyjechał ks. prefekt Piotr Brodziak, który głosił Słowo Boże na każdej Mszy Świętej. W homiliach mówił o wielkim misterium, jakim jest powołanie kapłańskie i odpowiedź na Boże wołanie. Klerycy po Mszach o godzinie 10.00 i 12.00 zagrali koncerty oraz dawali świadectwa swojego powołania.

 

Posługi lektoratu i akolitatu - link do galerii

Ostatnim akordem naszych rekolekcji wiosennych była Msza Święta sprawowana przez Jego Ekscelencję Biskupa Mariusza Leszczyńskiego, w trakcie której nasi bracia z roku III zostali ustanowieni lektorami, a bracia z roku IV akolitami.

Więcej…

 

Rekolekcje wiosenne - link do galerii

Pierwszego dnia marca w naszej wspólnocie rozpoczęliśmy rekolekcje wiosenne. W tym roku tak się złożyło, że początek naszych duchowych ćwiczeń przypadł na Środę Popielcową, początek Wielkiego Postu.

Więcej…

 

Halowe Mistrzostwa Polski w piłce nożnej - link do galerii

W dniach 24 -25 lutego Reprezentacja naszego Wyższego Seminarium Duchownego w składzie: diakon Dominik Osuchowski, Marcin Serafin, Paweł Krzaczek Mateusz Kozyra, Marcin Szumski, Damian Leleń, Marek Kędzia, Grzegorz Ważny brała udział w IX Mistrzostwach Polski Wyższych Seminariów Duchownych i Zakonnych w piłce nożnej halowej.

Więcej…

 

Lutowy dzień skupienia - link do galerii

Na półmetku sesji egzaminacyjnej mieliśmy okazję do zatrzymania się i duchowego wytchnienia podczas drugiego w tym roku kalendarzowym dnia skupienia. Przez ten czas ćwiczeń duchowych przeprowadził nas ksiądz dr Wojciech Rebeta, ojciec duchowny zaprzyjaźnionego MSD w Lublinie. Ojciec Wojciech wskazał na potrzebę odnajdywania w swoim życiu działania Opatrzności Bożej. Zwrócił też uwagę na ludzką słabość i niewystarczalność, która - dostrzeżona - prowadzi człowieka do ufności w moc Bożą. Ostatnim tematem było współodczuwanie z cierpiącym człowiekiem, jako droga nieodłączna od kapłańskiej posługi.

 

Dzień skupienia - link do galerii

W styczniu nasza wspólnota gościła ks. Adama Sobczaka dyrektora diecezjalnego Caritas, jak również byłego dyrektora ekonomicznego naszej wspólnoty. Poprowadził On dla nas dzień skupienia, który rozpoczęliśmy tradycyjnie hymnem do Ducha Świętego w sobotę 7 stycznia.

 

Exodus Młodych - Spotkanie Młodzieży Diecezji Zamojsko-Lubaczowskiej


22 Lutego 2018
Czwartek
Imieniny obchodzą:
Małgorzata,
Nikifor, Piotr,
Wiktor, Wiktoriusz,
Wrócisław
Do końca roku zostało 313 dni.2017.04.13_...
Image Detail