Wyższe Seminarium Duchowne
Diecezji Zamojsko-Lubaczowskiej
w Lublinie
ul. Orzechowskiego 10
20-429 Lublin
Telefon: (0-81) 74-44-784

Konto : PEKAO SA III O/Lublin
22 1240 2382 1111 0000 3894 4071

e-mail:

wsd@zamojskolubaczowska.pl

Liczba odsłon:
441079
DzisiajDzisiaj64
WczorajWczoraj104
W tym tygodniuW tym tygodniu168
W tym miesiącuW tym miesiącu2090
ŁącznieŁącznie441079
Gości On-line 52

Halowe Mistrzostwa Polski w piłce nożnej - link do galerii

W dniach 24 -25 lutego Reprezentacja naszego Wyższego Seminarium Duchownego w składzie: diakon Dominik Osuchowski, Marcin Serafin, Paweł Krzaczek Mateusz Kozyra, Marcin Szumski, Damian Leleń, Marek Kędzia, Grzegorz Ważny brała udział w IX Mistrzostwach Polski Wyższych Seminariów Duchownych i Zakonnych w piłce nożnej halowej.

Więcej…

 

Lutowy dzień skupienia - link do galerii

Na półmetku sesji egzaminacyjnej mieliśmy okazję do zatrzymania się i duchowego wytchnienia podczas drugiego w tym roku kalendarzowym dnia skupienia. Przez ten czas ćwiczeń duchowych przeprowadził nas ksiądz dr Wojciech Rebeta, ojciec duchowny zaprzyjaźnionego MSD w Lublinie. Ojciec Wojciech wskazał na potrzebę odnajdywania w swoim życiu działania Opatrzności Bożej. Zwrócił też uwagę na ludzką słabość i niewystarczalność, która - dostrzeżona - prowadzi człowieka do ufności w moc Bożą. Ostatnim tematem było współodczuwanie z cierpiącym człowiekiem, jako droga nieodłączna od kapłańskiej posługi.

 

Dzień skupienia - link do galerii

W styczniu nasza wspólnota gościła ks. Adama Sobczaka dyrektora diecezjalnego Caritas, jak również byłego dyrektora ekonomicznego naszej wspólnoty. Poprowadził On dla nas dzień skupienia, który rozpoczęliśmy tradycyjnie hymnem do Ducha Świętego w sobotę 7 stycznia.

 

Wigilia seminaryjna - link do galerii

Święta Bożego Narodzenia nasza wspólnota spędza w swoich rodzinnych parafiach, dlatego w przeddzień wyjazdu do domów spotykamy się na wspólnej wieczerzy wigilijnej.

Więcej…

 

Grudniowy dzień skupienia - link do galerii

W piątkowy wieczór 9 grudnia rozpoczęliśmy ostatni w tym roku kalendarzowym dzień skupienia. Naszą refleksję nad formacją do kapłaństwa inspirował ks. kan. dr Michał Maciołek- Kanclerz Kurii Diecezjalnej w Zamościu. Zwrócił szczególną uwagę na odszukanie źródła swojego powołania, tej pierwotnej gorliwości, jaka towarzyszyła nam, gdy po raz pierwszy przekraczaliśmy mury seminarium.

 

Duchowa adopcja dziecka poczętego - link do galerii

W uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP nasi bracia podjęli Duchową Adopcję Dziecka Poczętego. Uroczyste przyrzeczenie modlitwy w intencji dziecka zagrożonego aborcją złożyli w trakcie Eucharystii, której przewodniczył Ojciec Dominik.

 

Exodus Młodych - Spotkanie Młodzieży Diecezji Zamojsko-Lubaczowskiej


22 Sierpnia 2017
Wtorek
Imieniny obchodzą:
Cezary, Dalegor,
Fabrycjan, Fabrycy,
Hipolit, Hipolita,
Maria, Namysław,
Oswald, Oswalda,
Tymoteusz, Zygfryd
Do końca roku zostało 132 dni.2017.01.08_...
Image Detail