Ksiądz Ireneusz Żyła i ksiądz Grzegorz Reszczyński odprawili swoją Mszę prymicyjną w seminarium. Uroczystej liturgii sprawowanej 7 czerwca w kaplicy seminaryjnej przewodniczył ksiądz Grzegorz, a ksiądz Ireneusz wygłosił homilię.

Na Mszy Świętej była obecna cała wspólnota seminaryjna, to jest seminarzyści i pracownicy seminarium. Ks. Żyła odnosząc się do czytań liturgicznych, wyjaśniał na czym polega bycie „solą ziemi” i „światłością świata”. Mamy szukać pokory i ducha służby – podkreślał prymicjant, wskazując na potrzebę zawierzenia się na swojej drodze wiary Duchowi Świętemu. Pamiątką seminaryjnych prymicji są okolicznościowe obrazki, przygotowane dla uczestników Eucharystii.

Msza święta sprawowana przez absolwentów seminarium duchownego to ważne wydarzenie dla alumnów. Widząc swoich starszych kolegów celebrujących Mszę świętą mają okazję wzmocnić własną motywację w podążaniu drogą powołania kapłańskiego.

Wyższe Seminarium Duchowne Diecezji Zamojsko-Lubaczowskiej, erygowane 27 marca 1992 roku przygotowało do święceń ponad trzystu kapłanów, którzy pełnią posługę w diecezji zamojsko-lubaczowskiej oraz poza jej granicami. Zgodnie z zasadami formacji stałej kapłanów, neoprezbiterzy kilka razy w roku będą uczestniczyć w kapłańskich dniach skupieniach organizowanych w seminarium.

alumn Krystian Skiba