W naszej wspólnocie miał miejsce comiesięczny dzień skupienia. Przeprowadził nas przez niego kapłan naszej diecezji ks. Krystian Malec, doktorant Wydziału Teologii KUL w Instytucie Nauk Biblijnych, który jest również Moderatorem Działa Biblijnego w naszej diecezji. Ks. Krystian jest również założycielem i moderatorem portalu Słowo daję.

Za kontekst treściowy posłużyła Osoba Ducha Świętego, którego rok w Kościele własnie zakończyliśmy oraz Księga Sędziów z kilkoma jej bohaterami. Rekolekcjonista na podstawie tekstu biblijnego pokazał nam najbardziej palące punkty formacji, w których bez otwarcia się na Ducha Świętego życie kapłańskie nie będzie odbywało się we wspólnocie braci, a my sami nie staniemy się w pełni ludźmi duchowymi.

Podczas homilii ks. Krystian podzielił się budującym świadectwem z własnego życia w którym te wszystkie trudności, o których mówił podczas konferencji, także mają miejsce. Świadectwo młodego kapłana bardzo nas poruszyło, a sam ks. Krystian nie krył radości i wzruszenia z możliwości prowadzenia tego dnia skupienia.

Al. Sebastian Skoczyński