22 Listopada obchodzimy wspomnienie świętej Cecylii, która żyła na początku II wieku. Jest ona patronką muzyki kościelnej. Chcąc uczcić jej święto, jak co roku, obchodzimy w naszym seminarium cecyliańskie śpiewanie, podczas którego zespoły zaproszone przez alumnów V roku wychwalają Pana Boga swoim śpiewem.

W poniedziałek 18 listopada ksiądz rektor oficjalnie rozpoczął naszą seminaryjną „cecyliankę” przecinając żółtą wstęgę nożyczkami. Pierwszym zespołem, który mogliśmy usłyszeć był nasz zespół seminaryjny, który występuje pod tą samą nazwą. Po nich wystąpił zespół „Broders” składający się z trzech

braci kapucynów, z którymi na co dzień studiujemy w lubelskim seminarium. W ich piosenkach usłyszeliśmy o błogosławionej Karolinie Kózkównej, która straciła swoje życie w obronie czystości oraz o męczennikach kapucyńskich zamordowanych w obozie nazistowskim w Auschwitz.  Dnia 19 listopada gościliśmy zespół z Trzeszczan. Opiekunem zajmującym się prowadzeniem tego zespołu jest absolwent naszego seminarium, ksiądz Mateusz Kopa (któremu życzymy wszelkich łask Bożych na dalsze lata kapłaństwa oraz gorliwości w pracy duszpasterskiej). W ostatnim dniu nasz wieczór został urozmaicony przez zespół z Tomaszowa Lubelskiego „Cogito”.

Dziękujemy bardzo serdecznie tym zespołom za podzieleniem się z nami swoją wiarą, bo jak pisał św. Augustyn „ kto pięknie śpiewa ten dwa razy się modli”. Cała nasza seminaryjna wspólnota życzy im błogosławieństwa Bożego oraz wszelkich łask za wstawiennictwem świętej Cecylii.

Al. Damian Leleń