14 stycznia br. grupa seminarzystów udała się do parafii p.w. Matki Bożej Bolesnej w Wólce Panieńskiej w celu przeprowadzenia akcji powołaniowej. Każde takie przedsięwzięcie jest nie tylko okazją do podzielenia się świadectwem naszego powołania, ale także do wyrażenia wdzięczności wiernym, którzy od wielu lat wspierają nasze seminarium.

Tak było i tym razem. Zespół muzyczny (w składzie: al. Krzysztof Zgnilec, al. Marcin Wnuk, al. Radosław Łukasiewicz oraz al. Marek Kędzia) po każdej Mszy św. wykonywał kolędy bożonarodzeniowe w ciekawej aranżacji muzycznej oraz chóralnej. Warto przy okazji wspomnieć, że ta ostatnia forma wykonania utworów była w jakimś sensie namiastką tego, co jeszcze w poprzednim roku prezentował chór seminaryjny. Niestety, z powody zmniejszającej się liczby alumnów, chór musiał jednak zawiesić swoją działalność.

Alumnom towarzyszył ojciec duchowny ks. Dominik Samulak, który skierował do parafian słowo Boże. Zachęcał w nim do włączenia się w Dzieło Duchowej Pomocy Powołanym, aby w ten sposób przyczynić się do wzrostu powołań w naszej diecezji. Tacę na potrzeby materialne seminarium zebrał al. Piotr Kończyński.

Wszystkim parafianom z Wólki Panieńskiej oraz ks. Proboszczowi Janowi Cielicy dziękujemy za serdeczne przyjęcie i jednocześnie życzymy, aby ta młoda wspólnota (erygowana w 2015 roku) rozwijała się i obfitowała w powołania!